Balustrady ze stali

przez | 14/04/2009

Do najczęściej wytwarzanych elementów kutych należą: bramy, meble, balustrady na schody, balkony, tarasy oraz ogrodzenia. Kowalstwo artystyczne należy do przyszłościowych dziedzin sztuki. Przez wieki kowale dostosowywali się do potrzeb rynku i klientów. Dzisiaj ich praca wymaga zwiększonego wysiłku kowali, ze względu na coraz większe zapotrzebowanie wyrobami takimi jak bramy.

Wielokrotnie mówi się, że wizytówką domu jest całe jego wizerunek zewnętrzny. To jakie ma ogrodzenie, jak wykończone są balkony i schody prowadzące do drzwi wejściowych itd. To wszystko wpływa na to są odbierani mieszkańcy domostwa.

Czym jest dzisiaj rzemiosło: kowalstwo artystyczne? Kowal jest artystą, w którego rękach powstają ciekawe elementy kute. Kowal przy użyciu odpowiednich narzędzi młota, kowadła i pod wpływem wysokiej temperatury w palenisku kształtuje żelazo i metal.

Kowalstwo artystyczne zapewnia wiele elementów, które w znaczący sposób zmienią charakter architektury, między innymi ogrodzenia. Dlaczego akurat wyroby z zakładów kowalstwa artystycznego? Ponieważ są oryginalne, wyjątkowe, niepowtarzalne, a czasem sprawiają wrażenie, że kowal w swoją pracą tchnął duszę.